SR7VV na Górze Kamieńsk w sieci FM-LINK

fmlinkPrzemiennik analogowy FM na Górze Kamieńsk (est. 2015) przez pewien czas nadawał testowo z obiektu nadawczego EmiTel (wys: 440 m n.p.m.) pokrywając swoim zasięgiem znaczny obszar od Częstochowy (a czasem nawet dalej) do północnych granic Łodzi. Kilka miesięcy temu zdemontowaliśmy go aby wykonać ostatnie prace i dopracować tor antenowy a dziś mamy przyjemność oddać go Wam w finalnej postaci.

Nowy SR7VV (439,5875 MHz, CTCSS 77Hz) pracuje na urządzeniu Motorola MTR 2000 i jest sterowany przez zaawansowany sterownik cyfrowy (bazujący na otwartym oprogramowaniu SvxLink). Logikę pracy przemiennika napisał Łukasz SQ7EHO, podobnie jak pozostałych przemienników w sieci FM-LINK, dlatego jeśli słyszeliście już któryś z nich, tutaj możecie spodziewać się tego samego – wysokiej jakości dźwięku i ogólnopolskiego zasięgu.

Dzisiejsze prace udało się zaplanować i skończyć w terminie siłą Kolegów, radioamatorów (w kolejności alfabetycznej): Witka SP7WNA, Piotrka SQ7AYZ, Łukasza SQ7EHO, Łukasza SQ7JHC, Adama SQ7LRX, Grzegorza SQ7NHR, Artura SQ7OFD i Arka SQ7SCC.

1 Comment on “SR7VV na Górze Kamieńsk w sieci FM-LINK

Komentowanie jest wyłączone.