SR7UAL

SR7UAL B Przemiennik D-STAR w Łodzi

Parametry połączenia

Częstotliwość wyjścia: 438,650 MHz
Częstotliwość wejścia: 431,050 MHz
Aktywacja: RPT1: SR7UAL B
Dostępny gateway: Tak, SR7UAL G
Moc Nadajnika: 10 W

Lokalizacja

Lokalizacja: Zgodna z pozwoleniem radiowym
QTH Lokator: JO91RR
Wysokość anteny nadawczej: 240m n.p.m.

Funkcjonalność

Łączność amatorska: ircDDB, DPlus, DExtra, DCS
Usługi dodatkowe: Echo test, DPRS (DV -> APRS), zdalne zarządzanie,

Zasięgi

Przemiennik jest umieszczony na wysokości 6-go piętra w bardzo dobrym miejscu Łodzi. Jego zadanie to doświetlanie ścisłego centrum łodzi, osiedla Retkinia, Górna, Rokicie oraz Konstantynów Łódzki i Aleksandrów Łódzki Montaż instalacji antenowej i sprzętu nadawczo odbiorczego został wykonany zimą 2016 roku dzięki pracy Kolegów Piotrka SQ7AYZ,,  Artura SQ7OFD, Arka SQ7SCC oraz Piotra SQ7BLD.

Osoby odpowiedzialne

Opiekunowie:
  • Artur SQ7OFD
  • Arek SQ7SCC

Konstrukcja

Przemiennik SR7UAL to trzecia generacja przemienników D-STAR. Jest to konstrukcja amatorska zmontowany i uruchomiony przez Witka SP7WNA, Piotra SQ7AYZ, Adama SQ7LRX w obudowie typu RACK 19′, dzięki czemu świetnie nadaje się do montażu w centrach łączności i wszędzie tam, gdzie wielość urządzeń wymaga zastosowania szaf komunikacyjnych. Jego nadajnik i odbiornik to radiotelefony Motorola, sterowane przez interface projektu Piotrka SQ7AYZ. Kontroler to urządzenie I-COM RP2C, podłączone do mikro-serwera (MarsBoard A10). Na serwerze działa oprogramowanie gateway’a ircDDBGateway (projekt OpenDV), które zapewnia wszystkie usługi komunikacyjne dostępne aktualnie dla łączności D-STAR. Dzięki temu operatorzy będący w zasięgu SR7UVL B mogą wywoływać inne stacje przez callsign routing, ircDDB i łączyć się z reflektorami DPlus, DExtra i DCS. Oprogramowanie trzeciej generacji ircDDBGateway i sieć ircDDB są systemami otwartymi. Nie wymagają od operatorów żadnej rejestracji. Pracować mogą wszystkie stacje, które mają odpowiednio skonfigurowane radiotelefony, jednak operatorzy przemiennika mają możliwość blokowania poszczególnych stacji w przypadku stwierdzenia nadużyć z ich strony. Operatorzy, którzy chcą pracować na reflektorach REFxxx (DPlus) i rozmawiać przez sieć na przemiennikach drugiej generacji (I-COM) muszą się zarejestrować w bazie US-TRUST. Można to zrobić na dowolnym przemienniku G2, na przykład SR7UVL.  

Ekipa

konstruktorzy, sponsorzy i wszyscy ci, którzy bardzo pomogli w rozmaity sposób (alfabetycznie)
  • Witek SP7WNA
  • Piotrek SQ7AYZ
  • Adam SQ7LRX
  • Artur SQ7OFD
  • Arek SQ7SCC
  • Piotr SQ7BLD
Ta strona może wymagać uzupełnienia (na pewno zapomniałem o kimś z ekipy). Przepraszam za nieścisłości i proszę o informacje. — SQ7OFD