SR7UVL B

SR7UVL B Przemiennik Łódzki D-STAR

Parametry połączenia

Częstotliwość wyjścia: 439,450 MHz
Częstotliwość wejścia: 431,850 MHz
Aktywacja: RPT1: SR7UVL B
Dostępny gateway: Tak, SR7UVL G
Moc Nadajnika: 10 W

Lokalizacja

Lokalizacja: Łódź, Szkoła podstawowa, ul. Giewont
QTH Lokator: JO91ss
Współrzędne: 51,780793 N, 19,533964 E
Wysokość anteny nadawczej: 273m n.p.m.

Funkcjonalność

Łączność amatorska: I-COM G2,
ircDDB,
D-PLUS
Usługi dodatkowe: Echo test,
DPRS (DV -> APRS),
zdalne zarządzanie,
Dashboard

Osoby odpowiedzialne

  • Witek SP7WNA

Konstrukcja

Przemiennik SR7UVL to druga generacja (I-COM G2) przemienników D-STAR. Jest to konstrukcja amatorska zmontowany i uruchomiony przez Witka SP7WNA, Piotra SQ7AYZ, Adama SQ7LRX i Marcina SQ7NNL w obudowie typu RACK 19′, dzięki czemu świetnie nadaje się do montażu w centrach łączności i wszędzie tam, gdzie wielość urządzeń wymaga zastosowania szaf komunikacyjnych. Jego nadajnik i odbiornik to radiotelefony Motorola, sterowane przez interface projektu Piotrka SQ7AYZ.

Kontroler to urządzenie I-COM RP2C, podłączone do serwera IBM, który zapewnia łączność z innymi przemiennikami D-STAR. Na serwerze działa oprogramowanie gateway’a drugiej generacji (G2) produkcji firmy I-COM, dodatek ircDDB, DStarMonitor (DPRS) i program DPlus. Dzięki temu operatorzy będący w zasięgu SR7UVL B mogą wywoływać inne stacje przez callsign routing, ircDDB i łączyć się z reflektorami DPlus.

Gateway przemiennika prowadzi też rejestr autoryzacyjny US-TRUST. Operatorzy, którzy chcą pracować na reflektorach REFxxx i łączyć przemiennik z innymi przemiennikami drugiej generacji, mogą się tu zarejestrować i zwalidować swoją licencję (walidację prowadzi Witek SP7WNA). Praca lokalna przez przemiennik nie wymaga rejestracji.

Przemiennik jest podłączony do Internetu przez lokalnego operatora, który zapewnia mu stabilną łączność. Grupa osób utrzymujących przemiennik opłaca abonament na zasadzie dobrowolnych składek. (Chcesz pomóc? Odezwij się)

Lokalny kokpit (dashboard) przemiennika i system rejestracyjny dostępny jest pod adresem http://sr7uvl.dstarpl.net.

Ekipa

konstruktorzy, sponsorzy i wszyscy ci, którzy bardzo pomogli w rozmaity sposób (alfabetycznie)
  • Witek SP7WNA
  • Maciek SP7VCX
  • Piotrek SQ7AYZ
  • Adam SQ7LRX
  • Marcin SQ7NNL
  • Artur SQ7OFD
  • Arek SQ7SCC
Ta strona może wymagać uzupełnienia (na pewno zapomniałem o kimś z ekipy). Przepraszam za nieścisłości i proszę o informacje.
— SQ7LRX